roslinariusz.pl

roslinariusz.pl – ogród, rośliny, dom

Drewniana komoda
Dom

Drewniana komoda – mebel ponadczasowy

Stylowa komoda jest meblem, który nie tylko dodaje wnętrzu klasy, ale także bardzo dobrze spełnia swoje funkcje praktyczne. Można śmiało stwierdzić, że to klasyka, która sprawdzi się w większości pomieszczeń.

Komody to długa tradycja. Ten mebel skrzyniowy z pojemnymi szufladami swoją premierę miał we Francji już w XVII wieku. Komody drewniane wykonane z drewna litego to najbardziej klasyczne, a jednocześnie najlepiej sprawdzające się w różnego rodzaju wnętrzach (zarówno jeśli chodzi o ich styl, jak i przeznaczenie) wersje tego mebla. Poza tym komoda sosnowa czy też wykonana z dębu to mebel trwały, a więc jest też po prostu opłacalną inwestycją. To tylko kilka z wielu powodów, dla których warto rozważyć zakup komody z drewna litego i umieszczenie jej w swoim domostwie.

Komoda drewniana – do jakich pomieszczeń

Komoda drewniana – i naprawdę nie ma w tym przesady – jest meblem bardzo uniwersalnym. Zacznijmy najpierw od tego, w pomieszczeniach jakiego przeznaczenia może się znaleźć. Najczęściej jest ona wybierana do sypialni, wtedy to jej głębokie szuflady pomieszczą bieliznę czy też powłoczki na pościel. Komoda drewniana to także znakomity pomysł na funkcjonalny mebel do jadalni. Szuflady w tym przypadku skryją zastawę stołową, obrusy czy też sztućce. W salonie komody klasyczne (stojące) czy też wiszące – nie tylko z szufladami, ale i z podświetlanymi półkami – zdadzą egzamin także jako miejsce na książki czy różnego rodzaju bibeloty. Szczególnie elegancko i reprezentacyjnie wyglądają komody dębowe. Ze względu na naturalny materiał (lite drewno), który nie wywołuje alergii, komoda drewniana sprawdzi się również w pokoju dziecięcym. Głębokie szuflady mogą się okazać prawdziwym wybawieniem, jeśli chodzi o przechowywanie wszystkich bardzo przydatnych zabawek i innych skarbów. Poza tym są odporne na zniszczenia. Do jasnego  pokoju dziecięcego  najlepiej wybrać komodę sosnową w naturalnym kolorze. 

Drewniane komody z litego drewna – mebel w dobrym guście

Komoda z drewna sosnowego czy też taka wykonana z dębu będzie nam służyć przez naprawdę wiele lat. Niezależnie od tego, czy będą to drewniane komody nowoczesne (nawet takie ze stalowymi elementami komody industrialne) lub też klasyczna biała komoda w stylu skandynawskim na charakterystycznych nóżkach albo komoda glamour, to na pewno wniosą do wnętrz odpowiednią dawkę uroku i stylu. Zwłaszcza jeśli postawimy na komody wykonane ręcznie z zachowaniem tradycyjnego procesu obróbki. Takie meble są robione z drewna najwyższej jakości, więc możemy liczyć na zachwycający efekt wizualny nie tylko wtedy, gdy mebel będzie nowy, ale i za parę lat.

Moda na naturę nie mija – ma to także wymiar praktyczny, gdyż naturalne materiały są zdrowsze dla otoczenia i trwałe. Drewniana komoda jest tego najlepszym przykładem.