roslinariusz.pl

roslinariusz.pl – ogród, rośliny, dom

rośliny
Dom

Jakie rośliny warto mieć w sypialni?

Komfortowy wypoczynek jest bardzo ważny, gdyż warunkuje dobre samopoczucie. W czasie snu w komórki mózgowe się regenerują, a to wpływa pozytywnie na pamięć, przemianę materii, koncentrację oraz układ odpornościowy. Bardzo ważne jest zatem to, aby w sypialni znajdowało się wygodne łóżko oraz takie rośliny, które mają właściwości oczyszczające powietrze oraz wykazujące pozytywne działanie na sen.

Rośliny do sypialni a zdrowy i komfortowy sen

Niegdyś powszechnie uważano, że w sypialni nie powinny znajdować się rośliny. Bardzo popularne było stwierdzenie, że zabierają one tlen oraz produkują zbyt duże ilości dwutlenku węgla. Zgodnie z tą tezą, w sypialni powinny znajdować się tylko pojedyncze sztuki, najlepiej na parapecie.

Na szczęście mit ten został obalony, a dziś w wielu sypialniach można spotkać barwne rośliny, które nie tylko dodają niesamowitego uroku temu wnętrzu, lecz także sprawiają, że pobyt w nim jest bardziej komfortowy. Jakie rośliny do sypialni są najlepsze? Warto zadbać o to, aby we wnętrzu tym znajdowała się:

  • lawenda -która polepsza jakość snu. Ta roślina o fioletowych kwiatuszkach wydziela związki aromatyczne pomagające zwalczyć stres. Dzięki temu organizm się wycisza się oraz odpręża
  • aloes -który należy do jednoliściennych sukulentów liściowych. Można go rozpoznać po mięsistych liściach z woskowatym nalotem oraz kolczastymi brzegami. Wpływa on pozytywnie na jakość snu, gdyż oczyszcza powietrze z dwutlenku węgla, produkuje duże pokłady tlenu oraz nawilża powietrze
  • storczyk -ta niezwykle piękna roślina o wyjątkowych kwiatach potrafi uatrakcyjnić wygląd każdej sypialni. Cechują się ona tym, że w porze nocnej produkuje tlen, dzięki czemu zapewnia komfortowy sen
  • jaśmin -ta atrakcyjna roślina doniczkowa wydziela bardzo przyjemny, intensywny oraz słodki zapach. Posiada ona delikatne, gwiazdkowe kwiaty. Posiada działanie łagodzące stany lękowe, uspokajające, odprężające oraz redukujące stres.

Jakie łóżko do sypialni jest najlepszym wyborem?

W każdej gustownie urządzonej sypialni, przyozdobionej barwnymi roślinami powinno znajdować się wygodne łóżko, które to zapewni zdrowy i spokojny sen. Bardzo ciekawie prezentuje sięłóżko japońskie, które charakteryzuje się tym, że jest niskie i zarazem bardzo wygodne. Obok takiego łóżka warto postawić dopasowane stylistycznie szafki oraz barwne rośliny. Czystość formy oraz symetria to istotne wyznaczniki wnętrz urządzonych w azjatyckim stylu.

Niemniej oryginalnie w każdej nowoczesnej sypialni prezentuje się lewitujące łóżko, charakteryzuje się posiadaniem nóżek przesuniętych bliżej do środka konstrukcji. Jego dużą zaletą jest niepowtarzalny design oraz konstrukcja nadająca wnętrzu niesamowitej lekkości.

Łóżko drewniane lewitujące jest świetną propozycją dla każdej sypialni urządzonej w stylu skandynawskim, w klimacie industrialnym czy też w japońskiej stylistyce. Prosta forma tego łóżka sprawia, że jest ono ponadczasowe.