roslinariusz.pl

roslinariusz.pl – ogród, rośliny, dom

Krótki poradnik montażu desek tarasowych
Lifestyle

Krótki poradnik montażu desek tarasowych

Konieczność dokonania remontu bądź prac naprawczych to nie lada wyzwanie dla osób, które nie lubią, bądź nie potrafią majsterkować. Nie ma w tym nic złego – każdy człowiek posiada szereg innych uzdolnień, dzięki którym doskonale się realizuje. Jednak czasem warto wziąć sprawy w swoje ręce, szczególnie ze względu na możliwość wygenerowania wymiernych oszczędności. Budowa lub remont tarasu nie są szczególnie uciążliwe, jeśli odpowiednio przygotujemy się do realizacji tego zadania. Podpowiadamy, jak się do tego zabrać w kilku prostych krokach.

Wybór desek tarasowych

Pierwszym i oczywistym krokiem jest wybór i zakup materiału, czyli w omawianym przypadku – desek tarasowych. Od jakości materiału zależą nie tylko efekty naszej pracy, ale i łatwość wykonania tej czynności. Dobre gatunkowo deski to gwarancja, że taras zachowa estetyczny wygląd i swoją funkcjonalność przez lata.

Kontrola jakości desek przed rozpoczęciem prac

Po zakupie desek, a przed rozpoczęciem prac, należy zakupiony materiał dokładnie obejrzeć. Warto zakupić naddatek desek. Czasem może się zdarzyć, że pojedyncze egzemplarze posiadają drobne wady lub uszkodzenia, na przykład błędy fabryczne. Jeżeli problem dotyczy większej partii materiału, warto zgłosić się do producenta bądź sprzedawcy celem zareklamowania wadliwego towaru.

Przygotowanie podłoża

Kupując deski, należy pamiętać, że elementem niezbędnym do montażu jest wykorzystanie wsporników lub legarów – najlepiej wykonanych z materiałów syntetycznych, odpornych na czynniki atmosferyczne.

Jak układać deski tarasowe drewniane?

Zastanawiasz się, jak układać deski tarasowe z drewna? Kluczowe dla zachowania dobrej kondycji desek tarasowych przez kolejne lata jest ułożenie desek tarasowych równolegle do kierunku spadku tarasu – niewielkie nachylenie umożliwia odpływ wody opadowej, a wraz z nią drobnych nieczystości jak liście, piasek etc. Jej zaleganie, szczególnie w szczelinach pomiędzy poszczególnymi panelami, może doprowadzić do ich puchnięcia lub deformacji.

Czy można ułożyć deski tarasowe prostopadle do kierunku spadku?

Estetyka często podpowiada, by układać deski tarasowe drewniane producent Poznań prostopadle do kierunku spadku. O zagrożeniach wspomnieliśmy wyżej, jednak w przypadku chęci ułożenia desek poprzecznie, koniecznym będzie jego dokładne sprzątanie oraz częstsza pielęgnacja.

Materiał zewnętrzny