roslinariusz.pl

roslinariusz.pl – ogród, rośliny, dom

Budownictwo

Odzież ostrzegawcza ze znakowaniem – postaw na dobrą widoczność!

Dzięki odzieży ostrzegawczej pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki jeszcze bezpieczniej. Dodatkowa opcja znakowania ubrań ostrzegawczych powoduje, że firma może zadbać o swój wizerunek i reklamować się w wielu miejscach. Kiedy konieczny jest wybór odzieży ostrzegawczej? Jak skorzystać z usług jej znakowania?

Czym jest odzież ostrzegawcza?

Termin jak odzież ostrzegawcza odnosi się do rodzaju odzieży charakteryzującej się bardzo dobrą widocznością wtedy, gdy warunki oświetleniowe są utrudnione.

Odzież ostrzegawcza, która jest również określana jako odblaskowa, jest produkowana z tkanin o jaskrawych kolorach, na przykład żółty, pomarańczowy. Również jest ona uzupełniana o elementy odblaskowe, na przykład taśmy, nadruki.

Ubrania tego typu dostępne są w wielu wariantach. Przykładowo odzież ostrzegawcza to:

  • koszulki
  • bluzy
  • kurtki
  • spodnie
  • kamizelki
  • czapeczki

Kiedy należy stosować odzież odblaskową?

Zastosowanie odzieży ostrzegawczej o odblaskowych właściwościach wskazane jest w sytuacji, gdy pracownicy wykonują obowiązki w warunkach, w których ich dostrzeżenie może być utrudnione.

Przykładowo odzież ostrzegawcza przeznaczona jest do stosowania w branży budowlanej, drogownictwie, w transporcie bliskim wewnątrz i na zewnątrz budynków. Może być ona wykorzystana także w wielu innych obszarach przemysłu, gdy pojawia się konieczność zapewnienia pracownikom odpowiedniej widoczności.

Jak dobrać odpowiednią odzież o właściwościach ostrzegawczych?

Producenci oferujący odzież ostrzegawczą, między innymi marka Mark-Helper, zapewniają swoim klientom dostęp do różnorodnych produktów. Czym warto kierować się przy ich doborze?

Przede wszystkim odzież ostrzegawcza musi być odpowiednio dobrana do stanowiska pracy i panujących na nim warunków. 

Gdy ubrania mają być używane na zewnątrz, trzeba również uwzględnić porę roku. Na zimę wskazana jest odzież odblaskowa z ociepleniem, na przykład kurtki i spodnie. Z kolei na lato stosowane są koszulki ostrzegawcze i cieńsze spodnie. Dostępne są również bluzy i kurtki przejściowe o właściwościach ostrzegawczych.

Konieczne będzie również uzyskanie informacji od pracowników o rozmiarach potrzebnej odzieży roboczej. Producenci oferują ją w szerokiej gamie wariantów rozmiarowych od S aż do XXXL.

Znakowanie odzieży ostrzegawczej

Ubrania odblaskowe mogą być również znakowane, aby dzięki temu uzyskały indywidualny wygląd. Taka odzież może być wtedy uzupełniona o logo firmy, a także może zawierać inne napisy oraz grafiki.

Znakowana odzież ostrzegawcza przeznaczona jest przede wszystkim dla tych firm, którym zależy nie tylko na lepszej widoczności pracowników, lecz też na skutecznej promocji. Umieszczone na niej nadruki pozwalają wtedy na reklamę firmy w każdym miejscu, w którym znajdą się stosujący ją pracownicy. 

Najczęściej odzież tego typu znakowana jest za pomocą logo firmy, co powoduje, że uzyskuje ona indywidualny wymiar i może efektywnie promować firmę.

Gdzie zakupić odzież ostrzegawczą?

Sprzedażą odzieży ostrzegawczej zajmuje się obecnie wiele firm, które oferują swoim klientom kompleksowy asortyment produktów o właściwościach odblaskowych.

Obecnie odzież ostrzegawcza może być też kupowana przez internet. Taką możliwość zapewnia między innymi marka Mark-Helper, która prezentuje klientom szeroką gamę produktów ostrzegawczych spełniających normę EN ISO 20471:2013/A1:2016. W jej ofercie dostępne są między innymi koszulki, bluzy, kurtki, a także czapeczki wykonane z materiałów odbijających światło.

Koszty związane z zakupieniem odzieży ostrzegawczej nie są wysokie. Dokładne informacje związane z cenami produktów można znaleźć już teraz na stronach producentów.