roslinariusz.pl

roslinariusz.pl – ogród, rośliny, dom

Osłony okienne
Lifestyle

Osłony okienne – o czym trzeba pamiętać przy ich wyborze?

Wybierając osłony okienne do swojego domu albo mieszkania, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Gdy również stoisz przed decyzją dotyczącą ich zakupu, sprawdź nasz poradnik!

Jakie jest przeznaczenie osłon okiennych?

Najpierw zastanów się, w jakim celu potrzebujesz osłon okiennych. Czy mają być one przeznaczone głównie do zachowania prywatności, blokowania światła, może również do dodania stylu swojemu pokojowi? Czy zależy Ci na większej wygodzie obsługi, a może nie będzie przeszkadzać Ci podnoszenie i opuszczanie rolet ręcznie?

W zależności od odpowiedzi na te pytania będzie można dobrać odpowiednie osłony okienne pod kątem ich konstrukcji, stylu, kolorystyki oraz sposobu obsługi.

Jaki rodzaj osłon okiennych wybrać?

Do wyboru jest wiele wariantów osłon okiennych, w tym rolety, żaluzje i zasłony – wskazuje pracownik z firmy lublinrolety.pl. Na jakie z nich warto się zdecydować?

Decyzja dotycząca określonego rodzaju osłon będzie głównie zależała od indywidualnych potrzeb i preferencji. Różnią się one pomiędzy sobą pod względem swojej konstrukcji, sposobu działania i wyglądu.

Obecnie chętnie kupowane są rolety okienne, które dostępne są w wielu wariantach, na przykład jako rolety dzień-noc, rolety z kasetą, mini rolety, rolety rzymskie oraz plisowane, tak zwane plisy. Takie rolety wykonuje się również z materiałów o właściwościach blokujących światło oraz zaciemniających, dlatego mogą one także zredukować wysoką temperaturę we wnętrzach w trakcie upałów.

Można też zdecydować się na żaluzje, które dzielone są na pionowe i poziome. W domach i mieszkaniach najczęściej używane są żaluzje poziome, które mogą być wykonane z różnych materiałów, na przykład z aluminium, PCV, drewna.

Popularne są też zasłony. W tym przypadku warto zdecydować się na zasłony zaciemniające, które mogą zablokować światło i zapewnić największą prywatność.

Jak dobrać odpowiednie osłony do rozmiaru i kształtu okna?

Przed złożeniem zamówienia dokładnie zmierz swoje okna, aby określić rozmiar potrzebnej osłony okiennej. Jeśli są to okna o nietypowych kształtach, na przykład są to okna w wykuszach lub okna łukowe, konieczne będzie zakupienie osłon wykonanych na zamówienie.

Chociaż osłony okienne można kupić jako gotowe, najlepiej wybrać te na wymiar, na przykład oferowane przez firmę lublinrolety.pl. Jej pracownicy mogą wtedy wymierzyć okna i wykonać osłony w optymalnym wymiarze.

Osłony można też zamawiać w internecie. W tym przypadku na stronach producentów można znaleźć dokładne instrukcje, jak wykonać pomiar okna.

Jak zamontować osłony okienne?

Zanim złożysz zamówienie, zastanów się, jak zainstalować osłony okienne. Niektóre rolety czy żaluzje wymagają profesjonalnej instalacji, podczas gdy inne mogą być łatwo zamontowane przez właściciela domu.

Bardzo popularne jest zastosowanie osłon okiennych do bezinwazyjnego montażu, które wiesza się na skrzydłach okiennych. Nie ma wtedy potrzeby wiercenia w nich otworów.

Ile kosztują osłony okienne?

Nie można zapominać również o kosztach związanych z wykonaniem osłon na okna. Warto pamiętać o tym, że osłony okienne mogą się znacznie różnić ceną, więc przed podjęciem decyzji warto określić swój budżet. 

Osłony wyższej jakości mogą być droższe, ale mogą posłużyć na dłużej i mogą mieć bardziej atrakcyjny wygląd od tych tańszych.