roslinariusz.pl

roslinariusz.pl – ogród, rośliny, dom

nowoczesna ściana w salonie
Dom

Pomysły na nowoczesną ścianę w salonie

Salon jest miejscem, w którym przede wszystkim powinna panować przytulna atmosfera. W salonie musi być miejsce do odpoczynku, relaksu oraz rozrywki. Najczęściej centralny punkt w salonie stanowi telewizor. Warto taką ścianę z tv wyeksponować. Można to zrobić na kilka sposobów.

Nowoczesna ściana w salonie

Aranżacja salonu powinna być przemyślana. Przede wszystkim najczęściej w centralnym punkcie ustawia się szafkę z telewizorem. Można oczywiście także telewizor powiesić na ścianie. Naprzeciw powinna stanąć sofa lub kanapa, a pomiędzy nimi ława. Oczywiście po bokach pięknie będą prezentować się meble. Witryna z podświetlanymi półkami i komoda dodadzą ciepła pomieszczeniu. Można byłoby na tym poprzestać. Jednak warto zaakcentować jedną ścianę w salonie, aby stworzyć efekt wow. Najczęściej taką ścianą jest ściana telewizyjna. Można zrobić podświetlaną ścianę paskami LED, położyć nietuzinkową tapetę lub starą cegłę. Pomysłów jest dużo. Wystarczy uruchomić wyobraźnię lub przejrzeć pomysły w Internecie.

Salon w stylu nowoczesnym

Jeśli nasze mieszkanie jest urządzone w stylu nowoczesnym, to zapewne dominują w nim jasne kolory. Najczęściej na ścianach jest biała lub jasnoszara farba, meble w kolorze białym oraz jasna podłoga. Taką aranżację można dodatkowo unowocześnić dekorując jedną ścianę. Do nowoczesnego salonu świetnie pasować będzie fototapeta w odcieniach szarości. Ta tapeta powinna być znacznie ciemniejsza niż pozostałe meble i wyposażenie. Wchodząc do salonu, powinien być to pierwszy punkt, na który się zwróci uwagę. Jeśli ktoś jest bardziej ekstrawagancki, to może wybrać bardziej szaloną fototapetę. Może to być kolorowa grafika lub widok przedstawiający martwą naturę. Osoby z poczuciem humoru mogą wybrać tapetę z owocami, na przykład ananasami.

Nowoczesna ściana w salonie urządzonym w stylu industrialnym

Styl industrialny jest stylem, który cechuje minimalizm i surowość. Zazwyczaj kolorystyka obejmuje szarości, czerń oraz drewniane odcienie. W salonie urządzonym w stylu industrialnym na jednej ścianie warto położyć beton. Taką ścianę można wykonać przy użyciu tynku strukturalnego lub poprzez gotowe płyty. Jedno jest pewne – ściana taka będzie wyglądać nieziemsko. Z racji tego, że styl industrialny jest nieco surowy, to warto taki salon nieco ocieplić. Świetnie do tego nada się kanapa lub fotel w jaskrawym kolorze. Ale musi to być tylko jeden element, aby nie zepsuć całego klimatu. Bardzo dobrze prezentować się będzie również ściana z cegły. Szczególnie stara cegła o nieregularnych kształtach wygląda bajecznie.

Nowoczesna ściana w salonie z panelami lub boazerią

Panele ścienne są świetnym rozwiązaniem, które udekorują nie jedną ścianę. W sklepach można znaleźć panele wykonane z PCV w wielu ciekawych wzorach i kolorach. Do łask wraca także boazeria, która gościła w niejednym domu w latach 80-tych i 90-tych. Drewniane panele można położyć na całej ścianie lub do połowy. Świetnie prezentują się w pionie i poziomie. Dodatkową zaletą drewnianych paneli jest to, iż można je pomalować na dowolny kolor.