roslinariusz.pl

roslinariusz.pl – ogród, rośliny, dom

przylaszczka
Lifestyle

Przylaszczka jako piękny kwiat ogrodowy

Przylaszczka pochodzi z gatunku roślin jaskrowatych i jest uprawiana w Europie oraz na Wschodzie. W Polsce roślinę tą możemy znaleźć w lasach liściastych i jest ona uprawiana jako roślina ozdobna oraz lecznicza.

Jak wyglądają przylaszczki?

Rośliny te prezentują się bardzo ładnie nie tylko w warunkach naturalnych, ale również i zasadzone w ogrodzie. Przylaszczki to drobne rośliny, które mogą dorastać do 20 cm. Rośliny te charakteryzują się tym, iż od spodu mają fioletowy lub czerwonawy odcień. Kwiaty przylaszczki są zazwyczaj fioletowo – niebieskie, różowe lub białe.

Jak uprawiana jest przylaszczka?

Aby roślina ta mogła prawidłowo się rozwijać potrzebuje próchniczej ziemi. Miejsce na zasadzenie powinno znajdować się w cieniu lub półcieniu. Rośliny te rozrastają się powoli i nie lubią przesadzania jednak można je rozmnażać poprzez wysiew nasion. Najbardziej popularną odmianą jaką możemy zasiać w naszym ogrodzie jest przylaszczka pospolita, która jest odporna na mróz i łatwo dostępna. Do innych odmian tej rośliny możemy zaliczyć m.in.:
– przylaszczkę japońską, która charakteryzuje się kolorowymi kwiatami
– przylaszczkę pirenejską, która posiada srebrno – zielne liście
– przylaszczkę siedmiogrodzką, która posiada największą liczbę kwiatów.

Należy pamiętać, że przylaszczki są kwiatami trującymi, których spożycie większej ilości może powodować zatrucie. Sok z tej rośliny w kontakcie ze skórą może prowadzić do bolesnego zaczerwienienia lub obrzęku. Z uwagi na działanie trujące roślina ta nie jest polecana do ogrodu, po którym biegają zwierzęta lub bawią się dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *