roslinariusz.pl

roslinariusz.pl – ogród, rośliny, dom

wysokość baterii prysznicowej
Rośliny

Jak wybrać baterię prysznicową i na jakiej wysokości ją zamontować?

Remont łazienki wiąże się zawsze z dużymi wyzwaniami. Wiele osób ma dylemat, czy zamontować w łazience prysznic, a może wannę. Pierwsza opcja jest wybierana znacznie częściej ze względu na większą funkcjonalność. Ale wybór kabiny prysznicowej to jedna sprawa. Drugą sprawą jest wybór baterii prysznicowej. Jak znaleźć odpowiednią? Jaka jest optymalna wysokość baterii prysznicowej?

Nowoczesne baterie prysznicowe

Jeśli w łazience stoi już kabina prysznicowa, to należy pomyśleć o baterii. W sklepach dostępnych jest bardzo wiele różnych modeli, dzięki czemu można dopasować ją do indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim baterie prysznicowe dzielą się na naścienne i podtynkowe. W pierwszym przypadku bateria podłączona jest do rur, które doprowadzone są do ściany. Montaż jest szybki i bezproblemowy. Baterie prysznicowe podtynkowe wymagają nieco więcej pracy i wprawy podczas montażu. Taką baterię należy zamontować podczas kładzenia płytek. Chodzi o to, że ze ściany wystaje jedynie wajcha regulacji wody, a całe urządzenie jest schowane w ścianie. Wygląda to bardzo ładnie, jednak jest dość problematyczne w wypadku awarii. Podczas wyboru baterii prysznicowej należy zwrócić uwagę na jej wielkość i funkcje. Bateria może posiadać dodatkowe elementy, które umilą kąpiel.

Jak określić wysokość baterii prysznicowej?

Wybór baterii prysznicowej jest ważną sprawą, ale jej montaż na odpowiedniej wysokości jest równie istotny. Przede wszystkim wysokość baterii prysznicowej musi być odpowiednia dla każdego z domowników, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Przyjęło się, że dźwignię do regulacji strumienia wody i jej temperatury powinno umieścić się na wysokości pasa dorosłej osoby średniego wzrostu. Jest to około 120 cm od brodzika. Jeśli w domu są małe dzieci, to mogą mieć one problem z dostępem do gałki, dlatego warto w brodziku ustawić niewielki stołek lub podnóżek, dzięki któremu nasza pociecha będzie mogła samodzielnie się wykąpać. Jeśli kupujemy baterię prysznicową jednoczęściową, to nie musimy ustalać wysokości głowicy prysznica. Jest ona regulowana i każdy domownik po wejściu do brodzika może sobie ustawić ją według własnych potrzeb. Ale jeśli bateria składa się z dwóch części, to głowica prysznica musi być umieszczona w odpowiednim miejscu, gdyż nie będzie możliwości jej wyregulowania. Przyjęto, że jest to wysokość 180 cm, jednak w przypadku wyższych osób należy zamontować ją wyżej. Chodzi o to, aby podczas kąpieli nie uderzyć się w głowę.

Bateria prysznicowa z deszczownicą

Baterie prysznicowe występują w wielu ciekawych wzorach i kolorach. W łazience można zamontować już nie tylko srebrną armaturę, ale także czarną, białą czy nawet złotą. Jedną z chętniej wybieranych baterii prysznicowych jest bateria z deszczownicą i termostatem. Deszczownica zapewnia niezapomniane doznania podczas kąpieli. Można poczuć się jak pod wodospadem. Termostat natomiast utrzymuje odpowiednią temperaturę wody, dzięki temu chroni przez poparzeniem się gorącą wodą.