roslinariusz.pl

roslinariusz.pl – ogród, rośliny, dom

kuchnia z drewnem
Lifestyle

Kuchnia z drewna – za i przeciw

Chyba wszyscy potrafimy wymienić główne i podstawowe właściwości drewna. Materiał ten kojarzy nam się z solidnością, ogólną funkcjonalnością, ale też i ponadczasowym wyglądem, który nijak nie przejmuje się trendami, bo one i tak nie mają wpływu na jego wartość estetyczną. Drewno potrafi przewijać się w różnych pomieszczeniach. Używamy go na potęgę i dlatego chętnie wprowadzamy je do samodzielnie tworzonych aranżacji. Kuchnia z drewnem też wydaje się zatem znakomitym rozwiązaniem, ale czy aby na pewno tak właśnie jest? Zaraz to sprawdzimy!

Zacznijmy sobie od omówienia zalet zastosowania drewna w kuchni, bo tych jest po prostu znacznie więcej. Pierwsza z nich tyczy się wyglądu. Na etapie projektowania nowego wnętrza na pewno będziemy dążyć do tego, by uzyskać jego maksymalną funkcjonalność, jednakże nie zmienia to faktu, że przejmiemy się również jego prezencją i zechcemy o nią zadbać. A drewno zawsze prezentuje się przepięknie. W każdym wydaniu potrafi nas zachwycić, chociażby z uwagi na swój naturalny wizerunek, zapewniany przez delikatne słoje odznaczające się na jego powierzchni. Drewna nie da się podrobić. Nie zastąpi go absolutnie żadne sztuczne tworzywo. Nie ma też dwóch identycznych kawałków drewna, bo na każdym będą występować inaczej rozłożone słoje, tak jak i każdy człowiek ma inne linie papilarne. To wszystko sprawia, że ten z pozoru zwyczajny materiał jest tak naprawdę materiałem unikatowym. Wykorzystując go w pomieszczeniach, momentalnie podwyższamy ich wartość. No i przede wszystkim czujemy się w nich lepiej, bo na co dzień możemy otaczać się atrakcyjnymi przestrzeniami.

A co z jakością? Tutaj też drewno nie pozostawia nam wiele do życzenia. Aranżacja przejmie jego właściwości, co oznacza, że kuchnia z drewnem zacznie chwalić się najwyższą możliwą jakością. Zagwarantuje nam piękne, ale zarazem gatunkowe wykończenie. Drewno to przede wszystkim bardzo solidny materiał, który pod tym względem wykazuje się o wiele wyższą praktycznością niżeli płyty MDF, z których też często wykonuje się kuchenne fronty, albo jakiekolwiek inne sztuczne materiały stosowane w branży budowlanej. Drewno jest też wygodne w użyciu. Nawet jeśli jakimś cudem ulegnie uszkodzeniu, szybko poradzimy sobie z powstałymi na jego powierzchni defektami. Drewno możemy naprawiać i to nawet wtedy, gdy wystąpi w nim jakaś głębsza rysa czy poważniejsze zadrapanie. Uszkodzone meble wystarczy oddać do dowolnego zakładu stolarskiego. A to sprawia, że są one praktycznie niezniszczalne i długowieczne.

pajo.pl