roslinariusz.pl

roslinariusz.pl – ogród, rośliny, dom

kuchnia półotwarta na salon
Dom

Jak urządzić kuchnię półotwartą?

Coraz więcej osób decyduje się na budowę domu, w którym kuchnia połączona jest z salonem. Także remonty mieszkań bardzo często sprowadzają się do zastosowania takiego rozwiązania. Kuchnia półotwarta na salon optycznie powiększa przestrzeń, ale również zapewnia świetny ciąg komunikacyjny pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami.

Nowoczesna półotwarta kuchnia

Aranżacja wnętrz wymaga nieco wprawy i wiedzy. Aby mieszkanie było funkcjonalne, praktyczne i stylowe, trzeba znać się na urządzaniu wnętrz. Można oczywiście skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zaprojektują kuchnię z salonem w nowoczesnym stylu. Kuchnia półotwarta na salon ma wiele plusów. Przede wszystkim można kontrolować z kuchni, czy czegoś nie brakuje na stole. Przy takim rozwiązaniu jest także świetna komunikacja pomiędzy domownikami. Nie trzeba krzyczeć do siebie, gdyż każdy się widzi. Szybciej i łatwiej jest przygotować kolację lub imprezę dla większego grona osób. No i oczywiście taka aranżacja wygląda bardzo elegancko i stylowo.

Jak zaznaczyć przestrzeń między kuchnią a salonem?

Kuchnia półotwarta z salonem powinna być urządzona w jednym stylu. Co jednak nie oznacza, że pomieszczenia nie powinny być przynajmniej symbolicznie od siebie oddzielone. Na szczęście jest wiele fajnych rozwiązań, które świetnie się w tej roli sprawdzą. Pierwszą propozycją jest oddzielenie kuchni od salonu za pomocą barku. Barek nie dość, że będzie stanowić świetnie miejsce do spotkań z przyjaciółmi, to dodatkowo zaznaczy granicę pomiędzy kuchnią a salonem. Dobrym pomysłem jest postawienie stołu wraz z krzesłami. Wówczas pomiędzy kuchnią, a salonem tworzy się niejako jadalnia. Jeśli mieszkanie jest małe i chcemy je optycznie powiększyć, to można postawić szklaną ścianę. Nie zabiera ona światła, a świetnie wyznacza granicę pomiędzy kuchnią i salonem. Jeśli nie szklana ściana to może być ażurowa, drewniana lub metalowa. Na takiej ściance można dodatkowo zawiesić kwiaty doniczkowe, które dodadzą klimatu i upiększą wnętrze. Można także postawić regał, który zawsze się przyda w każdym domu.

Dodatki, które upiększą kuchnię i salon

Pięknie urządzone wnętrze to także nietuzinkowe dodatki, które tworzą atmosferę. W zależności od stylu panującego w mieszkaniu, dodatki powinny współgrać z wyposażeniem. Jeśli pomiędzy kuchnią a salonem znajduje się wyspa, barek lub stół, to idealnym rozwiązaniem jest powieszenie nad nimi lamp. Lampy powinny być dopasowane do kolorystyki panującej w kuchni i w salonie. W nowoczesnym stylu znakomicie sprawdzą się duże lampy w kolorze czarnym lub białym. Oczywiście należy umieścić je na takiej wysokości, aby nie przeszkadzały domownikom podczas spożywania posiłków. W każdym domu pięknie prezentują się żywe kwiaty doniczkowe. Można je postawić na parapecie, regale czy stoliku. Kwiaty nie tylko cudownie wyglądają, ale jeszcze dodatkowo produkują tlen i oczyszczają powietrze. Aby dodać kolorytu kuchni i salonowi, można na krzesłach położyć ozdobne poduszki w różnych kolorach. Ożywią one wystrój i sprawią, że siedzenie na krześle będzie bardziej komfortowe.